Run 4 a Smile 2023

Jubileuszowa X edycja Międzynarodowego Biegu Charytatywnego Run 4 a Smile

Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sącza, aktywnie zaangażowana w działania na rzecz społeczności lokalnej, miała zaszczyt ponownie być organizatorem jubileuszowej, dziesiątej już edycji biegu Run 4 a Smile. To wydarzenie nie tylko przyniosło za sobą ekscytującą rywalizację sportową, ale także stanowiło okazję do wsparcia najbardziej potrzebujących. Ponad 500 biegaczy stanęło na starcie, gotowych do podjęcia wyzwania na czterokilometrowej trasie, wiodącej przez malowniczy Skansen i urokliwe Miasteczko Galicyjskie.

Na starcie tego wspaniałego wydarzenia pojawiła się liczna grupa blisko pół tysiąca miłośników biegania, gotowych do pokonania trasy nie tylko dla własnej przyjemności, lecz przede wszystkim w imię szczytnego celu. Trasa, licząca 4 kilometry, rozpoczęła się w Miasteczku Galicyjskim, oferując uczestnikom zarówno sportowe wyzwanie, jak i okazję do podziwiania okolicznej przyrody.

W biegu głównym zwyciężył Wojciech Tarasek, który osiągnął imponujący czas 11 minut i 40 sekund, jednak prawdziwymi bohaterami tego wydarzenia są wszyscy uczestnicy, którzy swoim udziałem wyrazili wsparcie dla potrzebujących. Nie zabrakło także młodych biegaczy, którzy wraz ze swoimi rodzicami pokonali trasę, ukazując, że aktywność fizyczna może iść w parze z dobrymi uczynkami.

Tegoroczna edycja miała wyjątkowy cel - wsparcie trójki podopiecznych Sursum Corda: małej Blanki z Paszyna, uroczej Oliwki z Trzetrzewiny oraz Piotra z Wielogłów, których sytuacja wymagała szczególnej troski i wsparcia. Dzięki hojności i zaangażowaniu uczestników udało się zebrać imponującą kwotę 85 000 złotych, co stanowi znaczący wkład w poprawę jakości życia tych dzieci.

Organizatorzy już wcześniej zapowiedzieli, że jubileuszowa edycja biegu będzie miała wyjątkową oprawę, a rzeczywiście atmosfera wydarzenia była niesamowita, pełna radości z możliwości niesienia pomocy innym oraz wspólnej pasji do biegania. Ta charytatywna inicjatywa nie tylko zbliżyła ludzi o dobrym sercu, ale również przypomniała, jak ważne jest angażowanie się w działania na rzecz wspólnoty i promowanie zdrowego trybu życia.