Konferencja Fundacji Eltrox Razem Bezpieczniej

12 czerwca w Auli Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu odbyła się konferencja, pt: “Wyłącz hejt, włącz szacunek”. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Eltrox Razem Bezpieczniej. Jednym z etapów projektu był konkurs plastyczny.

Po uroczystym rozpoczęciu konferencji przez dr Jerzego Choroszczaka Dziekana WSB-NLU został wyświetlony spot Fundacji Eltrox, który wprowadził uczestników w tematykę przedsięwzięcia. Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat hejtu oraz omówił działania podejmowane w celu jego zwalczania, opowiedział też co nieco o paragrafach obejmujących działania w zakresie przemocy w Internecie.

W dalszej części konferencji odbyły się prezentacje dwóch prelegentów. Mgr. Magdalena Wajda podzieliła się swoją wiedzą na temat przyczyn i skutków hejtu w społeczeństwie, podkreślając konieczność budowania szacunku wobec innych. Następnie dr Michał Mółka przedstawił swoje badania dotyczące strategii przeciwdziałania hejtowi i skutecznego edukowania społeczeństwa, zaprosił też chętnych z widowni, którzy mogli przedstawić jak z ich punktu widzenia można rozwiązywać pewne konflikty.

Podczas wydarzenia miało miejsce również wręczenie nagród zwycięzcom  konkursu plastycznego "Wyłącz hejt, włącz szacunek". . Lista zwycięzców konkursu była znana od 9 czerwca 2023 roku, a część prac możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Po przerwie, w drugiej części konferencji odbył się panel dyskusyjny, w którym dwóch prelegentów podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mgr inż. Wojciech Bobak przedstawił swoje spostrzeżenia na temat działań prowadzonych w obszarze przeciwdziałania hejtowi i tym, że w Internecie nigdy nie jesteśmy anonimowi, natomiast gość specjalny Mistrz KSW, Robert Ruchała, poruszył temat hejtu w sporcie oraz sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Na zakończenie konferencji uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcia z panem Robertem Ruchałą, co było dla wszystkich wielką niespodzianką  .