„SEKSUOLOGIA WSPÓŁCZESNA WOBEC RÓŻNORODNOŚCI”

W ostatni weekend października odbyła się w Warszawie  Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego „SEKSUOLOGIA WSPÓŁCZESNA WOBEC RÓŻNORODNOŚCI”. Dużym zainteresowaniem tegorocznej Konferencji cieszyła się Sesja Plakatowa, na której z pośród nadesłanych abstraktów z Polskich i Zagranicznych Ośrodków Naukowych, Komisja Naukowa Konferencji wybrała 27 plakatów, które zostały zaprezentowane naukowcom na tej Konferencji.

Wyniki swoich badań ogłosili w tej formie min prof. Błażej Misiak, prof. Jose Guzman-Parra czy prof. Joanna Dec-Piotrowska. Miło jest nam poinformować, że w tym gronie znalazł się również jako jedyny student, Łukasz Prochnij z WSB-NLU, przedstawił on swoje badania odnośnie „Kompleksu Jocasty, jako redukcja przeniesieniowa libido we współczesnym społeczeństwie.

Konferencja Naukowa PTS zgromadziła w jednym miejscu, wybitnych międzynarodowych specjalistów z zakresu seksuologii. Nie zabrakło w śród nich prof. Zbigniewa Lwa Starowicza, prof. Marii Beisert, prof. Zbigniewa Izdebskiego czy prof. Bartosza Grabskiego. Ostatniego dnia Konferencji zostały ogłoszone wyniki Konkursu Sesji Plakatowej. Ogromnym zaskoczeniem okazała się Nagroda Publiczności przyznawana przez uczestników Konferencji za najlepszy plakat,  którą to otrzymał Łukasz Prochnij, student IV roku psychologii z WSB-NLU.

Nagroda Publiczności jest zawsze najcenniejszą, bo wskazuje potrzebę, kierunek i ważność dalszych badań dla nauki w nagrodzonym temacie.

Już niebawem w cyklu  „WSB-NLU po godzinach”, będzie można dowiedzieć się więcej o wynikach tych badań. Tymczasem zapraszamy do artykułu „Kompleks Jocaste, jako redukcja przeniesieniowa libido we współczesnym społeczeństwie: