Nagrody za najlepsze prace dyplomowe

W dniu 30 października 2021 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Tarnowa przyznano nagrody im. Tadeusza Tertila za najlepsze prace dyplomowe. W konkursie mogli brać udział absolwenci uczelni, którzy przygotowali pracę dyplomową dotyczącą Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: prace magisterskie w obszarze nauk humanistycznych lub społecznych, prace magisterskie w obszarze nauk pozostałych oraz prace licencjackie i inżynierskie.

Decyzją komisji konkursowej, złożonej z przedstawicieli Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz reprezentantów uczelni, nagrodę z obszaru nauk humanistyczno-społecznych otrzymał Krzysztof Kostecki, absolwent Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę "VSM-Value Stream Mapping jako narzędzie analizy i optymalizacji przepływów w przedsiębiorstwie produkcyjnym na przykładzie firmy XYZ". Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Magdaleny Kozioł z tej samej uczelni za pracę "Aktywność zawodowa kobiet i mężczyzn".

W kolejnej kategorii, prace magisterskie – obszar nauk pozostałych, nagrodę otrzymał Kamil Stańczyk z Politechniki Krakowskiej. Laureat przygotował na obronę magisterium temat dotyczący interwencji urbanistycznej, która miałaby dotyczyć nowego centrum aktywności w Mościcach.

W kategorii prac licencjackich i inżynierskich, nagroda Tertila powędrowała do Arkadiusza Kopacza. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zajął się wizualizacją Nowej Synagogi w Tarnowie. W tej kategorii wręczono również dwa wyróżnienia. Otrzymali je Wiktor Bochenek z Uniwersytetu Jagiellońskiego ("Dziedzictwo Mościc: badanie społeczne na temat postrzegania, ochrony, atrakcyjności i jego udostępniania") oraz Urszula Kosiarska, absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University ("Organizacja i komunikacja w firmach ubezpieczeniowych na przykładzie firm działających w Powiecie Tarnowskim"). Pani Urszula Kosiarska przygotowała pracę licencjacką pod kierunkiem profesora nadzwyczajnego dr hab. Tadeusza Mędzelowskiego.

Autorzy najlepszych prac magisterskich otrzymali w nagrodę po 4 tys. złotych, licencjackich i inżynierskich 3 tys. zł, zaś wyróżnieni - czek w wysokości tysiąca złotych. Nagrody sfinansowane zostały ze środków Urzędu Miasta Tarnowa oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Podczas sesji wręczono również statuetki i dyplomy laureatom i osobom wyróżnionym w ubiegłorocznej 14. edycji konkursu. Otrzymali je: Piotr Kopa, Mariusz Szatko - absolwent Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, Katarzyna Guzy-Mróz - również absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu (wyróżnieni w kategorii - praca magisterska), Anna Świętnicka, Dagmara Kras oraz Klaudia Złotowska.