Podpisane Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"

Podpisane Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"

Oceń ten wpis:
(5.0)

Podpisane Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"

 

W dniu 27 lutego 2024 roku Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University (WSB-NLU) oraz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół, znane jako "Ognisko" reprezentowane przez Prezesa Zarządu, Pana Andrzeja Wolskiego podpisały Porozumienie o Współpracy.

Celem niniejszej umowy jest podjęcie długofalowej współpracy w celu poprawy zdrowia i dobrostanu społeczności lokalnej oraz edukacji w dziedzinie pierwszej pomocy, organizacji akcji charytatywnych i innych działań wspierających osoby z niepełnosprawnościami.

W ramach tej współpracy, WSB-NLU zobowiązuje się do promowania działalności ChSON "Ognisko", szczególnie w obszarze prowadzenia wsparcia instytucjonalnego, aktywizacji zawodowej, ekonomii społecznej oraz mieszkalnictwa wspomaganego. Ponadto, uczelnia będzie wspierać organizację konferencji, prelekcji, webinariów oraz szkoleń związanych z tematyką niepełnosprawności, mających na celu zapewnienie kompleksowej opieki, edukacji, integracji społecznej oraz zwiększenia świadomości społecznej na ten temat. WSB-NLU również będzie pomagać w tworzeniu aplikacji oraz rozwiązań technologicznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Z kolei, Partner, czyli Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko", obejmując patronatem merytorycznym kierunek studiów podyplomowych związanych z edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością intelektualną, wspierać będzie promocję oferty edukacyjnej WSB-NLU oraz organizację wydarzeń związanych z tematyką niepełnosprawności, w tym wspomagać w tworzeniu aplikacji i rozwiązań technologicznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Obie strony wspólnie dążą do pełniejszej integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenia świadomości społecznej na temat ich potrzeb i wyzwań. Poprzez tę współpracę, WSB-NLU i ChSON "Ognisko" zacieśniają więzi, aby razem tworzyć bardziej zintegrowane wsparcie społeczności lokalnej.

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!

Zapisz się do newslettera

Dołącz do rodziny WSB-NLU i bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera
Zamknij okno