Podpisane Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Miejską Biblioteką Publiczną im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie

Podpisane Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Miejską Biblioteką Publiczną im Juliusza Słowackiego w Tarnowie

W dniu 29 stycznia 2024 roku miało miejsce wydarzenie, które miało wpływ na zarówno środowisko akademickie, jak i kulturalne. W tym dniu Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University (WSB-NLU) oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego reprezentowana przez Dyrektor, Panią Ewę Stańczyk, zawarły Porozumienie o Współpracy. Ta inicjatywa otwiera nowe perspektywy dla rozwoju edukacyjnego, kulturalnego i społecznego w regionie.

Podpisanie Umowy o Współpracę jest znaczącym etapem w dotychczasowej historii obu instytucji. WSB-NLU, będąca jedną z wiodących uczelni biznesowych w Polsce, od lat angażuje się w innowacyjne projekty edukacyjne i społeczne. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego, będąca ważnym centrum kulturalnym dla mieszkańców Tarnowa, stale poszerza swoją ofertę o nowe formy aktywności kulturalnej i edukacyjnej.

Celem zawarcia niniejszej umowy jest nawiązanie długoterminowej współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem promowania edukacji oraz kultury czytelniczej, ułatwiania wzajemnych wypożyczeń książek między bibliotekami, udostępniania zasobów oraz organizacji wspólnych projektów badawczych i innych inicjatyw.

Zgodnie z postanowieniami Porozumienia, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie podejmuje się współpracy z WSB-NLU.  W ramach tego partnerstwa biblioteka zobowiązuje się udostępniać swoje bogate zbiory studentom uczelni, umożliwiając im korzystanie z szerokiej gamy książek, czasopism i innych materiałów edukacyjnych. Ponadto, Miejska Biblioteka Publiczna zapewnia wymianę dubletów, co przyczyni się do wzbogacenia zasobów obu instytucji oraz zwiększy dostępność różnorodnych publikacji dla czytelników. Dodatkowo, biblioteka aktywnie wspiera organizację różnego rodzaju wydarzeń, konferencji i prelekcji, udostępniając swoje przestrzenie oraz oferując wsparcie logistyczne. Dzięki temu partnerstwu, studenci WSB-NLU oraz mieszkańcy Tarnowa mają możliwość korzystania z bogactwa zasobów bibliotecznych oraz uczestnictwa w różnorodnych inicjatywach edukacyjnych i kulturalnych, co przyczynia się do wzrostu aktywności intelektualnej i społecznej w regionie.

To wspólne działanie dwóch ważnych instytucji stanowi doskonały przykład synergii, która może przynieść korzyści zarówno dla studentów i pracowników uczelni, jak i dla mieszkańców Tarnowa.