Podpisanie Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie

Podpisanie Porozumienie o Współpracy między WSB-NLU a Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie

W dniu 2 lutego 2024 roku Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University (WSB-NLU) oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie reprezentowane przez Dyrektora Biblioteki, Panią Beatę Kanię podpisały Porozumienie o Współpracy.

Porozumienie ma na celu nawiązanie długoterminowej współpracy w obszarach wspierania edukacji i kultury czytelniczej, wymiany zasobów między bibliotekami, udostępniania zasobów oraz organizacji wspólnych projektów badawczych. Strony porozumienia wyrażają gotowość do ścisłej współpracy w realizacji konkretnych celów i zadań, uwzględniając posiadane kompetencje, dostępne możliwości oraz obowiązujące przepisy prawne.

Od chwili podpisania porozumienia, WSB-NLU i Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie kontynuują swoje wysiłki w zakresie wspierania edukacji i kultury czytelniczej. W ramach współpracy, WSB-NLU nadal zapewnia nieodpłatną promocję Biblioteki oraz czytelnictwa, udostępnia publikacje popularno-naukowe Biblioteki w Repozytorium instytucjonalnym oraz angażuje się w organizację różnorodnych wydarzeń, konferencji i szkoleń związanych z tematyką czytelnictwa. Ponadto, instytucja ta aktywnie promuje współpracę poprzez umieszczanie informacji na swojej stronie internetowej, portalach społecznościowych oraz materiałach reklamowych.

Z kolei Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie kontynuuje udostępnianie swoich zasobów dla studentów i słuchaczy WSB-NLU, zapewniając również nieodpłatną promocję oferty edukacyjnej uczelni. Ponadto, biblioteka aktywnie wspiera organizację wydarzeń, konferencji i prelekcji, co przyczynia się do promowania wartości edukacyjnych oraz kultury czytelniczej w regionie. Dodatkowo, biblioteka nadal promuje współpracę poprzez umieszczanie informacji na swojej stronie internetowej, co umożliwia dalsze zacieśnianie więzi między obiema instytucjami.

Efektywna współpraca między WSB-NLU a Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie przynosi pozytywne rezultaty dla społeczności akademickiej oraz lokalnej społeczności, wspierając rozwój intelektualny i kulturalny regionu. Oczekuje się, że kontynuacja działań zgodnie z zapisami porozumienia przyniesie jeszcze większe korzyści dla społeczności lokalnej oraz umocni relacje między obiema instytucjami.