Porozumienie Patronackie między WSB-NLU a II Liceum Ogólnokształcącym im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie

Kolejna placówka edukacyjna dołączyła do programu "Partnerska Szkoła".

W dniu 14 lutego 2024 roku zostało podpisane Porozumienie o Objęciu Patronatem w ramach programu "Partnerska Szkoła" pomiędzy Wyższą Szkołą Biznesu - National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu, którą reprezentował Prodziekan, dr Michał Mółka, a II Liceum Ogólnokształcącym im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie, reprezentowanym przez Dyrektora, Pan Witold Deptucha.

Dodatkowo, tego samego dnia odbyły się warsztaty dotyczące zjawiska "hejtu" z perspektywy psychologicznej, informatycznej oraz prawnej, które zostały zorganizowane specjalnie dla uczniów II LO w Krośnie. Te zajęcia stanowiły istotne wydarzenie edukacyjne, zapewniając uczestnikom wszechstronne spojrzenie na problem. Warsztaty umożliwiły zgłębienie różnych aspektów hejtu, obejmując psychologiczne motywacje za działaniami hejterów, techniczne zagadnienia związane z bezpieczeństwem w świecie cyfrowym, oraz konsekwencje prawne wynikające z takich działań.

Celem tego porozumienia jest nawiązanie współpracy między WSB-NLU a II LO, która będzie obejmować:

• Zapewnienie możliwości darmowego uczestnictwa uczniów II LO w wybranych kursach organizowanych przez WSB-NLU, przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych, takich jak egzaminy maturalne z matematyki (poziom - podstawowy i rozszerzony) czy kursy z zakresu bezpieczeństwa IT, jak np. IT Sec for YOU, gdzie specjalista od cyberbezpieczeństwa uczy poprzez studium przypadku zachowań w sieci.

• Włączenie uczniów II LO do prac Kół Naukowych prowadzonych w Wydziałach WSB-NLU.

• Organizacja warsztatów i praktyk dla uczniów II LO, zarówno w samym II LO, jak i w siedzibach WSB-NLU, prowadzonych przez kadry naukowe WSB-NLU.

• Umożliwienie uczestnictwa uczniów II LO w konferencjach i wydarzeniach popularnonaukowych organizowanych przez WSB-NLU.

• Zapewnienie możliwości konsultacji nauczycieli II LO z pracownikami naukowo-dydaktycznymi z WSB-NLU.

• Wspieranie merytoryczne wspólnych inicjatyw promocyjnych i rozwojowych dla II LO oraz WSB-NLU.

• Stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa uczniów II LO w wydarzeniach organizowanych przez WSB-NLU, takich jak Potęga Informatyki, Run 4 a Smile, Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość, International Cooking Day.

Porozumienie pomiędzy obiema placówkami edukacyjnymi zostało zawarte na czas nieokreślony i zaczyna obowiązywać od momentu jego podpisania.