Rekordowa edycja - Run 4 a Smile 2018

W dniu 2 czerwca 2018 r. na terenie Miasteczka Galicyjskiego odbyła się jubileuszowa  i zarazem rekordowa edycja międzynarodowego biegu charytatywnego – Run 4 a Smile organizowanego przez Studentów Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University.  Podczas tegorocznego biegu  udało się zebrać 16.200 zł na leczenie Kacperka Matusika podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.

W tegorocznej edycji Run 4 a Smile wzięło udział 549 biegaczy   (w tym 112 przedszkolaków, 67 uczniów klas 1-3, 77 uczniów klas 4-6, 55 uczniów klas VII i gimnazjalistów, 238 dorosłych) oraz ok. 60 obcokrajowców z 9 różnych krajów – Iranu, Indonezji, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, USA, Rosji, Indii, Maroko. Dzieci przed startem rozgrzewali piłkarze Sandecji, a przed biegiem głównym rozgrzewkę przeprowadził Krzysztof Jaworski.  Zwycięzcą tegorocznej edycji i po raz piąty podczas Run 4 a Smile na podium stanął Łukasz Marmol z czasem 12,46 min. Najlepszą z kobiet w głównym biegu okazała się Sonia Miczołek (czas: 15:37), która wyprzedziła Barbarę Grucę, zwyciężczynię poprzednich czterech edycji Run4aSmile, jedynie o 1 sekundę. W kategorii bieg dla przedszkolaków wygrali Karol Mleczko i Klaudia Żelasko. W biegu dla uczniów klas I – III najlepszymi okazali się Kamil Tokarczyk i Joanna Horodyska, zwycięzcami biegu w kategorii klasy IV – VI zostali Kacper Ślęzak i Karolina Kosoń natomiast w kategorii VII klasy i gimnazjaliści wygrali Krzysztof Czerwiński oraz Anna Matula.

Nie zabrakło również doznań muzycznych. Po biegu głównym na scenie pojawili  się goście specjalni: Violka Marcinkiewicz oraz No Brothers Acoustic Duo.

Run 4 Smile to ogromny sukces całego zespołu - około 70 wolontariuszy składających się m.in. ze studentów WSB-NLU oraz 35 sponsorów i 14 partnerów wydarzenia. Główną inicjatorką i organizatorką Run 4 a Smile  jest dr Justyna Sokołowska Woźniak - wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Patronat generalny nad wydarzeniem objęła grupa LOTOS.