ŚWIADCZENIA STYPENDIALNE W ROKU AKADEMICKIM 2023/2024

STYPENDIUM REKTORA

Wniosek o przyznanie stypendium Rektora należy złożyć w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu ul Zielona 27 budynek C pok. 019 lub przesłać pocztą na adres: 33-300 Nowy Sącz ul Zielona 27 budynek C pok. 019.

O  stypendium  Rektora  może  ubiegać  się  student,  który  w  roku  akademickim  2022/2023 uzyskał:

• wyróżniające wyniki w nauce lub osiągnięcia naukowe,
  • lub osiągnięcia artystyczne,
  • lub osiągnięcia sportowe.

Stypendium  Rektora  może  otrzymać  student przyjęty  na  pierwszy  rok studiów  w  roku złożenia egzaminu maturalnego, który jest:

• laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego, o których mowa w przepisach o systemie oświaty,
  • medalistą co najmniej współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski w danym sporcie, o którym mowa w przepisach o sporcie.

Studenci ubiegający się o przyznanie stypendium Rektora składają obowiązkowo w systemie CloudA WNIOSEK  o przyznanie stypendium Rektora (dostępny od 1 października 2023 r. do 31 października 2023 r.)

Po  złożeniu  wniosku  w  systemie  CloudA  należy  go  dostarczyć  do  Uczelni  w  formie

papierowej lub elektronicznej z własnoręcznym podpisem lub podpisem elektronicznym:

• OSOBIŚCIE,
  • PRZEZ INNE OSOBY
  • LISTOWNIE NA ADRES UCZELNI Z DOPISKIEM "STYPENDIA"
  • MAILEM  JEŚLI  WNIOSEK  PODPISANY  JEST  PODPISEM ELEKTRONICZNYM LUB PROFILEM ZAUFANYM

Do wniosku o stypendium Rektora WNIOSKODAWCA dołącza OBOWIĄZKOWO:

1. W przypadku uzyskania wyróżniających wyników w nauce:

• student WSB-NLU uzupełnia wniosek biorąc średnią ze systemu,
  • absolwent innej uczelni –załącza zaświadczenie  potwierdzające  średnią z wszystkich ocen otrzymanych za rok akademicki 2022/2023 lub 2021/2022

2.  W  przypadku  uzyskania osiągnięć naukowych  w  roku  akademickim  2022/2023  -  student uzupełnia wniosek oraz składa dokumenty poświadczające dane osiągnięcia:

• projekty badawcze – opracowania  wyników  badań  prowadzonych  w  zespole badawczym,\
  • publikacje naukowe – pierwsza strony publikacji, strona tytułowej wydawnictwa wraz z numerem ISBN, strona tytułowa czasopisma wraz z numerem ISSN, spis treści oraz kserokopia artykułu,
  • udział w konferencjach naukowych krajowych lub zagranicznych –  pierwsza  strona programu  konferencji  i  strony,  na  której  wymienione  jest  wystąpienie  studenta, kserokopia materiałów pokonferencyjnych,

nagrody w konkursach/olimpiadach – dokument  potwierdzający  udział  w  konkursie/olimpiadzie,  zawierający  informację  o  zasięgu  konkursu/olimpiady i uzyskanym miejscu.

3.  W  przypadku uzyskania osiągnięć sportowych  w  roku  akademickim  2022/2023  - student uzupełnia wniosek oraz składa dokumenty poświadczające dane osiągnięcia:

• dokument potwierdzający udział w określonych zawodach sportowych, zawierający informację o zasięgu zawodów (międzynarodowy/krajowy) i uzyskanym miejscu.

4. W przypadku uzyskania osiągnięć artystycznych w roku akademickim 2022/2023 - student uzupełnia wniosek oraz składa dokumenty poświadczające dane osiągnięcia:

• dokument potwierdzający  udział  w  konkursie/wystawie  zawierający  informację o  zasięgu  konkursu/wystawy  (międzynarodowy/krajowy)  i  uzyskanym  miejscu (w  dziedzinie sztuk  fotograficznych,  plastycznych,  literacko-poetyckich,  teatralnych, recytatorskich i muzyczno-tanecznych).

5. W przypadku uzyskania osiągnięć  dotyczących  tegorocznych  maturzystów  (laureatów olimpiady  międzynarodowej  albo  laureatów  lub  finalistów  olimpiady  stopnia  centralnego, medalistów  co  najmniej  współzawodnictwa  sportowego  o  tytuł  Mistrza  Polski  w  danym sporcie) student  uzupełnia  wniosek  oraz  składa  dokumenty  poświadczające  dane osiągnięcia.

Student  może  ubiegać  się  o  stypendium  Rektora  z  tytułu  kilku  różnych  osiągnięć jednocześnie. Stypendium przyznawane jest na semestr.

Szczegółowe zasady i procedury  przyznawania  stypendium  Rektora  w  roku akademickim 2023/2024 znajdują się w Regulaminie świadczeń dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Nowym Sączu.

Stypendium przekazywane jest w formie bezgotówkowej na wskazane we wniosku konto bankowe.

Studenci,  którzy  podali  już  wcześniej  numer  rachunku,  nie  podają  go ponownie.