Unikalna Wystawa Sztuki Uczniów Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu

W Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu trwa właśnie wyjątkowa wystawa przygotowana przez uczniów Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych. Aby stworzyć tę  ekspozycję, uczniowie brali udział w dwutygodniowym zagranicznym stażu. Ich wysiłki przyniosły im możliwość doskonalenia umiejętności w renomowanych szkołach artystycznych.

Podczas pobytu za granicą, grupa studentów miała okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych w prestiżowych placówkach artystycznych. Część z uczniów udała się do szkoły sztuki sakralnej we Florencji, gdzie mogli zgłębiać tajniki tworzenia sztuki sakralnej i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie. Inni uczniowie trafili do szkoły fresku i mozaiki w Rawennie, gdzie mogli zgłębić techniki tworzenia malowideł ściennych oraz mozaik.

Dyrektor szkoły, ks. Paweł Kochaniewicz, podkreśla, jak ważne było to doświadczenie dla uczniów, którzy mieli okazję zetknąć się z różnymi dziedzinami sztuki. Staż zagraniczny umożliwił im poszerzenie horyzontów, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, oraz zapoznanie się z bogatym dziedzictwem artystycznym włoskiej sztuki sakralnej i technikami tworzenia fresków i mozaik. Wystawa w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis Uniwersity jest nie tylko okazją do prezentacji ich prac, ale również świadectwem ich pasji i poświęcenia w dziedzinie sztuki.

Warto odwiedzić tę unikalną wystawę, aby podziwiać efekty pracy tych utalentowanych uczniów i docenić ich zaangażowanie w rozwijanie swojego artystycznego potencjału.

Zapraszamy Was do oglądania wystawy na żywo na I piętrze budynku C Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.