X Jubileuszowy Polski Kongres Przedsiębiorczości

X Jubileuszowy Polski Kongres Przedsiębiorczości

Za nami wydarzenie mające miejsce w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, przynoszące ze sobą bogatą gamę tematów i inspirujących dyskusji. To już dziesięć lat, odkąd Kongres stał się jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, a tegoroczna edycja nie zawiodła, przyciągając przedstawicieli nauki, biznesu, samorządów i administracji publicznej.

Podczas tegorocznego Kongresu  miejsce miało wiele dyskusji w których wzięli udział wybitni goście i paneliści.

13 listopada prof. WSB-NLU dr Dariusz Woźniak Rektor WSB-NLU wziął udział w panelu dyskusyjnym „NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ NOWOCZESNOŚCI” wraz z takimi osobami Jak dr Katarzyna Strzała-Osuch, Rektor Powiślańskiej Szkoły Wyższej, dr Gabriela Konopka-Cupiał, przedstawicielka Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii, dr Wojciech Topczewski, Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Wiedzy na Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, Pan Rafał Poniewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dr hab. inż. prof. Józef Ciuła, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, oraz Pani Magdalena Letun-Łątka, Dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej.

Panel, w którym wziął udział Rektor WSB-NLU, poruszał kluczowe kwestie związane z transferem wiedzy i technologii w akademickim środowisku, współpracą między nauką a biznesem, szkoleniami jako inwestycją w pracowników, oraz sposobami przyciągnięcia studentów do uczelni.

Polski Kongres Przedsiębiorczości to nie tylko miejsce wymiany myśli i doświadczeń, ale także platforma do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych i naukowych. W trakcie Kongresu odbywają się liczne sesje networkingowe, które pozwalają uczestnikom budować relacje i współpracować na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Również podczas X Jubileuszowego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu została uhonorowana prestiżową nagrodą "Lider Konkurencyjności". To znaczące wyróżnienie podkreśla wkład uczelni w rozwijanie konkurencyjności i innowacyjności w polskim szkolnictwie wyższym. Nagroda ta jest dowodem na zaangażowanie i wysoką jakość edukacji oferowanej przez uczelnię, co ma istotny wpływ na rozwój kadry pracowniczej i przyczynia się do wzrostu potencjału gospodarczego kraju.