XIX Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych

26 marca w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XIX Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice. Organizatorem Targów było Młodzieżowe Centrum Kariery przy wsparciu Ochotniczych Hufców Pracy w Gorlicach.  Zgromadzonych uczestników przywitała Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu, Agata Fołta. W wydarzeniu udział wzięli także: Starosta Powiatu Gorlickiego, Maria Gubała; Burmistrz Miasta Gorlice, Rafał Kukla; Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Wojciech Zapłata; Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, Mariusz Duszowicz, oraz przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy w Gorlicach.

Podczas XIX Targów Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych uczestnicy mieli okazję skorzystać z porad doradców zawodowych, zapoznać się z ofertami pracy zarówno z kraju, jak i zagranicy, oraz zapoznać się z ofertami edukacyjnymi różnych szkół. W wydarzeniu uczestniczyły firmy z terenu powiatu gorlickiego, agencje pracy z Jasła, Nowego Sącza, a także Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach i Wojewódzki Urząd Pracy w Nowym Sączu. Ponadto, swoją ofertę edukacyjną prezentowały również wyższe uczelnie, szkoły policealne oraz wieczorowe z Nowego Sącza, Jasła i powiatu gorlickiego.

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu uczestniczyła w XIX Targach Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych, prezentując szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych i technologicznych. Wśród prezentowanych atrakcji znalazł się robo-pies, który był ciekawym elementem przyciągającym uwagę zwiedzających. Ponadto, uczestnicy targów mieli możliwość doświadczenia wirtualnej rzeczywistości poprzez okulary VR, co stanowiło fascynującą okazję do eksploracji nowoczesnych technologii.

Na stoisku WSB-NLU dostępna była również drukarka 3D, co sugeruje, że uczelnia kładzie nacisk na praktyczne zastosowanie technologii w procesie nauczania i uczenia się. Dzięki temu studenci mogą zdobywać doświadczenie praktyczne i kreatywnie wykorzystywać nowoczesne narzędzia w swoich projektach.

WSB-NLU zorganizowała stanowisko informacyjne, gdzie pracownicy uczelni oraz przedstawiciele poszczególnych wydziałów mogli udzielać odpowiedzi na pytania odwiedzających dotyczące oferty edukacyjnej oraz funkcjonowania samej uczelni. Przygotowano broszury, ulotki i inne materiały informacyjne, które uczestnicy targów mogli zabrać ze sobą, aby zgłębić szczegóły oferty edukacyjnej w dogodnym dla siebie czasie.