Podsumowanie IV edycji

O projekcie:
Projekt, zakończony sukcesem, miał za zadanie popularyzować wiedzę ekonomiczną wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkowo promował innowacyjne metody nauczania przedsiębiorczości i inspirował uczniów do poszukiwania alternatywnych form edukacji w tym zakresie. Dzięki niemu potwierdziliśmy, jak istotna jest przedsiębiorczość jako umiejętność oraz jak szerokie spektrum działań wiąże się z nią.

Do kogo był skierowany projekt?
Projekt adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, wyłączając szkoły dla dorosłych.

Rekrutacja i uczestnictwo:
Szkoły miały okazję dołączyć do projektu składając deklarację uczestnictwa do 31.12.2015. Kluczowym warunkiem było zgromadzenie zgód uczniów na udział w projekcie.

Uczestnicy:
Wzięły udział szkoły zarówno z Nowego Sącza, jak i z powiatu nowosądeckiego.

Oferta projektu:
Uczestnicy mogli korzystać z różnorodnej oferty, w tym z konkursu "Pomysł kluczem do sukcesu", wykładów ekonomicznych, warsztatów z przedsiębiorcami i uczestniczyć w gali podsumowującej. Projekt dawał też możliwość nieformalnych spotkań z osobami sukcesu oraz świetnej zabawy.

Konkurs "Pomysł kluczem do sukcesu":
Głównym celem konkursu było rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje rozwiązania problemów w formie filmu czy prezentacji multimedialnej. Prace były oceniane pod względem merytorycznym, kreatywności i estetyki wykonania. Nagrodzeni zostali najlepsi w dwóch kategoriach: „Miasto Nowy Sącz” i „Powiat Nowosądecki”.

Wykłady z wiedzy ekonomicznej:
Te otwarte zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę. Odbywały się w Wyższej Szkole Biznesu- National Louis University w Nowym Sączu. Aktywni uczestnicy, biorący udział w przynajmniej trzech wykładach, otrzymali certyfikat uczestnictwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom i partnerom za uczestnictwo i wsparcie a laureatom szczerze gratulujemy wygranych.