Podsumowanie II edycji

2 kwietnia 2014 roku odbyła się Gala Przedsiębiorczości – klimatyczne zakończenie półrocznej inicjatywy, w której uczestniczyło 350 uczniów z nowosądeckich szkół ponadgimnazjalnych, przedsiębiorcy oraz nauczyciele. Wydarzenie to cieszyło się honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Zastępca Prezydenta Miasta, Jerzy Gwiżdż, podczas uroczystego otwarcia podkreślił znaczenie kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz docenił zaangażowanie nauczycieli. Akcent postawiono na wkład przedsiębiorców lokalnych, którzy przeprowadzili dla uczniów 18 lekcji przedsiębiorczości, oraz na 6 wykładów dotyczących biznesu i marketingu.

Nie mogło również zabraknąć konkursu „Nowy Sącz – dobry klimat dla biznesu”, którego werdykt i ogłoszenie wyników było z niecierpliwością oczekiwane przez wszystkich uczestników.

Jednym z najważniejszych momentów gali było wystąpienie Pana Kazimierza Pazgana, przedsiębiorcy z listy najbogatszych Polaków wg rankingu Forbes’a. Jego refleksje na temat przedsiębiorczości oraz niezwykła historia o wprowadzeniu nowego produktu stały się inspiracją dla młodych ludzi.

Konkursowa rywalizacja przyniosła nam laureatów. Przewodniczący kapituły konkursowej, Zastępca Prezydenta Jerzy Gwiżdż, podkreślił wysoki poziom zgłoszonych prac, z których największe wrażenie zrobiły te przygotowane przez Kamila Porębę oraz zespoły z Zespołu Szkół Nr 2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1.

„Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość - II edycja” to projekt współtworzony przez Urząd Miasta Nowego Sącza, Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University oraz Stowarzyszenie ORION. Skierowany do młodzieży, miał za zadanie promować przedsiębiorczość, kształtować postawy przedsiębiorcze i rozpowszechniać wiedzę o biznesie w regionie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom i partnerom za uczestnictwo i wsparcie a laureatom szczerze gratulujemy wygranych.