Studia podyplomowe - Psychoonkologia - NOWOŚĆ


Kwestie onkologiczne dla wielu osób, zarówno pacjentów, jak i ich bliskich bywają trudne. W tak ciężkim okresie wszystkim należy się odpowiednie wsparcie. Psychoonkologia to dziedzina psychologii, której zadaniem jest wspieranie chorych oraz poruszanie kwestii związanych z kondycją pacjenta onkologicznego. W związku z dużym zapotrzebowaniem na rzetelnych, odpowiednio wykształconych psychoonkologów uruchomiliśmy w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University adekwatne studia podyplomowe.

Absolwenci niniejszych studiów podyplomowych będą zdobywać podstawową wiedzę psychologiczną oraz medyczną związaną z leczeniem onkologicznym - wszystko po to, aby lepiej zrozumieć pacjenta i pomóc mu znaleźć siłę do walki z chorobą i polepszyć jakość życia. Dodatkowo, zdobędą kompetencje odnoszące się do przeciwdziałania emocjonalnym skutkom choroby, rzutujących często na najbliższych.

GWARANCJA URUCHOMIENIA KIERUNKU

Interaktywne studia przez Internet

Czesne za studia: 3 950 zł.

Psychoonkologia - dla kogo to dobry kierunek studiów podyplomowych?


Studia podyplomowe na kierunku Psychoonkologia służą wyszkoleniu odpowiednio kwalifikowanej kadry, która może nieść pomoc osobom cierpiącym na choroby nowotworowe i ich rodzinom. Nasze zajęcia są kierowane w szczególności personelu medycznego pracującego z pacjentami onkologicznymi (lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, dietetycy, psycholodzy, psychiatrzy).

Udział w studia podyplomowych Psychoonkologia mogą wziąć także osoby, które ukończyły studia I lub II stopnia i mają styczność z chorymi, np. pracownicy socjalni, osoby duchowne, socjolodzy, pedagodzy. Adresatami studiów WSB-NLU są również osoby zajmujące się rodzinami pacjentów onkologicznych.

Co musisz wiedzieć o studiach na kierunku Psychoonkologia?

Celem studiów Psychoonkologia jest przekazanie uczestnikom specjalistycznej i gruntownej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu onkologii oraz psychologii, tak niezbędnej w późniejszej pracy psychoonkologa. Studia podyplomowe Psychoonkologia pomagają udoskonalić umiejętności studentów, a także pozwalają nabyć wiedzę o tym, jak chronić własną psychikę podczas pracy z tak trudnym tematem.

Wykłady mają na celu poszerzanie wiedzy studentów w kwestiach związanych m.in. z zakresem tematyki biopsychospołecznych aspektów choroby onkologicznej dla osób w wieku rozwojowym i dorosłych. W trakcie toku studiów poruszamy zagadnienia diagnostyczno-terapeutyczne w procesie leczenia onkologicznego, studenci poznają specyfikę organizacja leczenia onkologicznego dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, a także metody diagnozy i interwencji oraz terapii psychoonkologicznej.

Program studiów podyplomowych


Studia podyplomowe Psychoonkologia to nie tylko zajęcia teoretyczne, podczas których poruszane są kwestie pracy z pacjentami onkologicznymi, metody oceny funkcjonowania czy metody skrinningowe. Niezwykle duży nacisk kładziemy na kwestię praktyki – to te umiejętności mają za zadanie pomóc pacjentom onkologicznym i ich rodzinom w starciu z chorobą. Warsztaty superwizyjne na studiach podyplomowych Psychonkologia prowadzone są przez certyfikowanych psychoonkologów. Umożliwia to studentom WSB-NLU rozwijanie umiejętności komunikacyjnych budowania terapeutycznego kontaktu z pacjentem i jego rodziną.

W programie studiów podyplomowych będziesz uczestniczyć m.in. w takich zajęciach jak:

  • Psychosomatyka;
  • Onkologia;
  • Pomoc psychologiczna;
  • Praca z pacjentem onkologicznym;
  • Społeczne, etyczne i prawne aspekty funkcjonowania osób chorych i ozdrowieńców;
  • Praktyka psychoonkologiczna z superwizją.

Gdzie odbywają się zajęcia?


Zajęcia w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University odbywają się online. Psychoonkologia to kierunek, który prowadzony jest w formacie RealTime Online, za pomocą aplikacji dedykowanej Cloud Academy™ Wszyscy studenci mają możliwość uczestnictwa w interaktywnych zajęcia, prowadzonych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym się zajmujesz czy obowiązków. 

Wszystkie wykłady i ćwiczenia na WSB-NLU odbywają się poprzez moduł multitransmisji – studenci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach bez konieczności dojeżdżania do Nowego Sącza. Dodatkowo, dzięki multitransmisji zajęcia na studiach podyplomowych Psychoonkologia są interesujące i atrakcyjne – przekaz jest symultaniczny i może być prowadzony z wykorzystaniem wielu strumieni danych. Zajęcia w trybie RealTime Online i korzystanie z naszej innowacyjnej platformy CloudA™ to także ograniczenie liczby wizyt w dziekanacie, możliwość zdalnego zarządzania tokiem studiów i odtwarzania offline przeprowadzonych wcześniej na kierunku zajęć.

 

Jak długo trwają studia podyplomowe?

Psychoonkologia to studia podyplomowe niestacjonarne, interaktywne przez internet. Czas ich trwania wynosi 2 semestry.

Ile kosztują studia podyplomowe?

Studia podyplomowe Psychoonkologia kosztują 3 950 zł. Naszym studentom dajemy możliwość rozłożenia opłat czesnego na 10 rat po 395 zł każda. Dodatkowo do kosztów studiów podyplomowych należy doliczyć 85 zł opłaty rekrutacyjnej oraz 30 zł opłaty za dyplom ukończenia studiów WSB-NLU.

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe Psychoonkologia?

Rekrutacja do Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University odbywa się w całości online. Aby wziąć udział w rekrutacji na Psychoonkologię, musisz złożyć podanie elektroniczne, które dostępne jest na naszej stronie. Liczba miejsc na podyplomowych studiach niestacjonarnych Psychoonkologia jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia podań. Dlatego nie zwlekaj! Jednocześnie gwarantujemy otworzenie kierunku – nie mamy progu minimum zgłoszeń.

Jakie kompetencje zyskują absolwenci kierunku Psychoonkologia?


Po ukończeniu kierunku Psychoonkologia naszym absolwentom nie są obce zagadnienia związane z leczeniem bólu, opieką paliatywną i pomocą chorym w okresie terminalnym oraz rodzinie w sytuacji śmierci pacjenta. Dzięki zajęciom prowadzonym przez praktyków, studenci w toku studiów nabywają umiejętność diagnozy psychoonkologicznej, wiedzą jak planować i wdrażać działania interwencyjne. Wiedzą również, w jaki sposób postępować z pacjentami w kontekście etyczno-moralnym.

Warto wiedzieć, że studia podyplomowe Psychoonkologia są jednym z warunków, aby ubiegać się o certyfikat Psychoonkologa, który nadawany jest przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne.

Stopka