Zapraszamy do składania aplikacji na semestr zimowy 2024/2025.

PROCES REKRUTACJI

Studia podyplomowe
z zakresu Psychologii:

Psychotraumatologia z elementami suicydologii 

Zakres:

Psychologia

Poziom:

Studia podyplomowe

Czas trwania:

2 semestry

Czesne za cały tok studiów
studia niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)

5 950,00 zł

Studia podyplomowe niestacjonarne - RealTime Online realizowane są w 100% zdalnie

Psychotraumatologia to nowa, a zarazem niezwykle zajmująca dziedzina psychologii.

Psychotraumatologia z elementami suicydologii to nowa, a zarazem niezwykle zajmująca dziedzina psychologii.

Chcesz ją poznać? Nic dziwnego! Rola Psychotraumatologii z elementami suicydologii w najbliższych latach z pewnością będzie rosnąć - mając szansę na zdobycie kompetencji w tym zakresie, zyskujesz nowe możliwości zawodowe, a także ogromne umiejętności, by pomóc swoim pacjentom. Sprawdź, dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z Psychotraumatologii z elementami suicydologii w WSB-NLU w Nowym Sączu.

Dla kogo kierunek Psychotraumatologia będzie odpowiednim wyborem?

Dla kogo kierunek Psychotraumatologia z elementami suicydologii będzie odpowiednim wyborem?

Psychotraumatologia z elementami suicydologii to studia podyplomowe, które docenią osoby chcące pracować z pacjentami po traumach oraz intensywnych przeżyciach. Wybór Psychotraumatologii z elementami suicydologii jest szczególnie polecany psychologom, którzy  w swojej codziennej pracy mogą mieć styczność z osobami, które doświadczyły traumy.

Coraz częściej na zdobycie dodatkowej wiedzy z zakresu Psychotraumatologii z elementami suicydologii decydują się również kuratorzy sądowi, funkcjonariusze publiczni oraz przedstawiciele służb medycznych.

Program studiów podyplomowych Psychotraumatologia

Program studiów podyplomowych Psychotraumatologia z elementami suicydologii 

Psychotraumatologia z elementami suicydologii to dziedzina niezwykle rozbudowana i fascynująca. Nasz tok studiów podyplomowych zakłada m.in. przekazanie słuchaczom wiedzy dotyczącej traumy, jej zrozumienia oraz podstawowych pojęć oscylujących wokół tematu. Dodatkowo słuchacze będą dowiadywać się, jakie są konsekwencje traumy, w jaki sposób diagnozować PTSD czy inne zaburzenia związane ze zjawiskiem.

Tok studiów został opracowany przez specjalistów z zakresu Psychotraumatologii z elementami suicydologii, dzięki czemu jest on dopasowany do rzeczywistych wymogów rynku pracy oraz potrzeb pacjentów. Poruszane zagadnienia mają na celu wyposażyć słuchaczy w metody pracy własnej, wspierają wymianę doświadczeń oraz profilaktykę.


Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Psychotraumatologia?

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Psychotraumatologia z elementami suicydologii?

Psychotraumatologia z elementami suicydologii jako studia podyplomowe to okazja, by zdobyć nowe doświadczenie oraz wiedzę. Główną zaletą studiów w WSB-NLU jest styczność z ekspertami z dziedziny - wśród kadry profesorskiej są osoby, które na co dzień pracują ze zjawiskiem traumy. Absolwenci studiów podyplomowych Psychotraumatologia z elementami suicydologii  mają możliwość znalezienia zatrudnienia m.in. w ośrodkach interwencji kryzysowej, hospicjach, klinikach oraz szpitalach psychiatrycznych, zakładach karnych czy poprawczych.

Dodatkowo po studiach Psychotraumatologia z elementami suicydologii otwiera się możliwość pracy z pacjentami, którzy przeżyli traumę, mają zróżnicowane stany lękowe, wynikające ze zdarzeń w ich życiu. Absolwenci Psychotraumatologii z elementami suicydologii wiedzą, w jaki sposób skutecznie pracować z pacjentami, jak wspierać ich podczas interwencji, podchodzić do profesjonalnej terapii po traumie.  Nasi słuchacze zyskują praktyczną wiedzę oraz umiejętność posługiwania się narzędziami, wspierającymi w pracy z traumą. Wiedzą, w jaki sposób stawiać diagnozy oraz prowadzić konsultacje. Zdobywają umiejętności badawcze, co znacznie wzbogaca ich pracę zawodową.

Aby zostać psychotraumatologiem z elementami suicydologii oprócz ukończenia studiów podyplomowych należy spełnić również wymogi Ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów. Psychologiem, zgodnie z ww. Ustawą, może być osoba, która spełnia m.in. wymagania:

  • uzyskała w polskiej uczelni dyplom magistra psychologii lub uzyskała za granicą wykształcenie uznane za równorzędne w Rzeczypospolitej Polskiej [...]

LanguageCert LTE

LanguageCert LTE to międzynarodowy egzamin językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR, A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Dowiedz się więcej

GOOGLE CLOUD

Podejmując u nas studia masz możliwość uzyskania certyfikatu poprzez program Google Cloud.

Dowiedz się więcej 

WSB-NLU znajduje się w TOP10 najchętniej wybieranych Uczelni niepublicznych w Polsce!*

nasi studenci zasiadają w radach nadzorczych

Gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy najbardziej innowacyjne studia w Polsce na podstawie RealTime Online (hybrydowe). Nasze studia podyplomowe dają możliwość zdobycia wykształcenia na odległość. Zajęcia są w pełni interaktywne i prowadzone poprzez system Cloud Academy - platformę stworzoną bezpośrednio przez zespół Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Największą zaletą systemu jest moduł multitransmisji, który daje możliwość pełnego kształcenia na odległość. Oznacza to, że możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Zajęcia odbywają się w przy wykorzystaniu technologii RealTime Online w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykładowy

Wykłady i zajęcia projektowe odbywają się w siedzibie Uczelni, jednocześnie są także streamowane online w czasie rzeczywistym (RealTime Online), same wykłady są dodatkowo nagrywane z możliwością odtworzenia archiwalnej wersji nagrań.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
Ćwiczeniowy

Niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe) - uczestnictwo w nim jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)
Zaliczeniowy

Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

niestacjonarne – RealTime Online (hybrydowe)

Jak długo trwają studia podyplomowe Psychotraumatologia z elementami suicydologii?

Interaktywne studia podyplomowe Psychotraumatologia z elementami suicydologii to kierunek niestacjonarny, odbywający się w formacie RealTime Online. Czas trwania studiów wynosi:

  • 2 semestry

Koszt studiów podyplomowych Psychotraumatologia z elementami suicydologii 

Czesne za cały tok studiów wynosi 5 950 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 595 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

Jak wygląda świadectwo ukończenia studiów podyplomowych?

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń.

ISO 9001:2015

ISO 9001:2015
Posiadamy prestiżowy certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością.
Certyfikat gwarantuje najwyższy standard jakości usług zapewnianych przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz konkurencyjne rozwiązania technologiczne stosowane w procesie kształcenia.

MSUES 2.0

MSUES 2.0
Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe dbające o najwyższą jakość oferowanych przez siebie szkoleń zgodnych z Małopolskimi Standardami Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Wpis do rejestru szkoleniowego

Wpis do rejestru szkoleniowego
Otrzymaliśmy wpis do rejestru szkoleniowego o numerze: 2.12/00126/2022 upoważniającym do realizowania szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy finansowanych za pomocą środków publicznych. W celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania edukacji skontaktuj się z Urzędem Pracy właściwym dla miejsca zamieszkania.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Przejdź do FAQ

Chcesz wiedzieć więcej o tym kierunku studiów?

Wyślij do nas wiadomość online!

Przesuń w prawo aby wysłać

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Psychologia.

Sprawdź naszą ofertę studiów magisterskich jednolitych z zakresu Psychologia.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.

Studia podyplomowe Dołącz do nas

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe w WSB-NLU?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w WSB-NLU, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na studia, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

W chwili obecnej możliwość rekrutacji na poszczególne kierunki istnieje wyłącznie w ramach limitu wolnych miejsc. Prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji i Marketingu:

+48 18 44 99 190

Zadzwoń do nas:

+48 18 44 99 100

lub podaj nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wybierz dogodną porę:

Wyślij formularz, a zadzwonimy do Ciebie!
Preferencje plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies. Zalecamy zapoznanie się z polityką prywatności i klauzulą informacyjną RODO.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.