Studia podyplomowe
z zakresu Psychologii:

Uzależnienia behawioralne

Uzależnienia behawioralne

Poziom:

Studia podyplomowe

Czas trwania:

2 semestry

Czesne za cały tok studiów:

3 650 zł


Współcześnie wiele osób boryka się z uzależnieniami

Współcześnie wiele osób boryka się z uzależnieniami - zarówno behawioralnymi, jak i od substancji zewnętrznych. Jak sobie z tym radzić?

Jeśli chcesz zyskać wiedzę niezbędną do pomocy osobom cierpiącym na tego typu uzależnienia, dołącz do studentów WSB-NLU. Wybierz studia podyplomowe na kierunku Uzależnienia behawioralne, by móc pomagać innym, służyć im wsparciem oraz praktycznymi umiejętnościami.

Celem studiów podyplomowych na kierunku Uzależnienia behawioralne jest nabycie wiedzy oraz odpowiednich umiejętności do pracy z osobami uzależnionymi. To świetna okazja, by podnieść swoje kompetencje w zakresie pracy psychologa, pedagoga czy pracownika organizacji pozarządzowych.

Dla kogo kierunek Uzależnienia behawioralne będzie odpowiednim wyborem?

Dla kogo kierunek Uzależnienia behawioralne będzie odpowiednim wyborem?

Uzależnienia behawioralne to kierunek studiów podyplomowych, który skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych wspieraniem osób borykających się z uzależnieniami. To też możliwość zwiększenia swoich kompetencji, poznania nowych metod terapii uzależnień behawioralnych oraz znacznie więcej.

Studia podyplomowe Uzależnienia behawioralne to program przede wszystkim dla  absolwentów studiów magisterskich z psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej, socjologii, resocjalizacji oraz psychiatrii. Przeznaczony jest dla osób pracujących w systemie oświaty, pomocy społecznej, służbie zdrowia czy innych strukturach państwowych.

Jeśli chcesz pracować z osobami lub rodzinami dotkniętymi problemem Uzależnień behawioralnych rozważ studia podyplomowe na WSB-NLU!

Program studiów podyplomowych Uzależnienia behawioralne

Program studiów podyplomowych Uzależnienia behawioralne

Uzależnienia behawioralne to studia podyplomowe, których program zajęć został dopasowany do potrzeb dzisiejszego świata. To szansa dla tych, którzy chcą być przygotowani do pracy z pacjentami oraz osobami cierpiącymi na uzależnienia behawioralne. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w tej dziedzinie, a także psychologów i pedagogów.

W trakcie toku studiów Uzależnienia behawioralne dowiesz się na temat charakterystyki tego zjawiska. Poznasz, co wpływa na uzależnienia, jak pracować z rodziną w kontekście profilaktyki oraz leczenia osoby, która jest uzależniona behawioralnie. Nasi słuchacze poznają metody terapii uzależnień behawioralnych, tworzenia programów profilaktycznych czy sposoby podejmowania działań interwencyjnych.

 

Szanowni Państwo, program studiów jest dostosowany do aktualnego rynku pracy, dlatego pojedyncze kursy mogą ulec zmianie w całości toku dydaktycznego.  

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Uzależnienia behawioralne?

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów podyplomowych Uzależnienia behawioralne?

Co zyskują osoby, które wybrały się na studia podyplomowe w zakresie Uzależnień behawioralnych? Przede wszystkim wysokie kwalifikacje, m.in. w zakresie umiejętności, które są niezbędne przy efektywnej realizacji programów profilaktycznych. Pozwalają na pracę z osobami narażonymi na uzależnienia.

Są to studia doskonalące (nie dają uprawnień do pracy jako terapeuta w terapii bezpośredniej).

87% naszych Absolwentów
znajduje pracę w zawodzie

nasi studenci zasiadają w radach nadzorczych

Gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy najbardziej innowacyjne studia w Polsce na podstawie RealTime Online. Nasze studia dają możliwość zdobycia wykształcenia na odległość. Zajęcia są w pełni interaktywne i prowadzone poprzez system Cloud Academy - platformę stworzoną bezpośrednio przez zespół Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University.

Największą zaletą systemu jest moduł multitransmisji, który daje możliwość pełnego kształcenia na odległość. Oznacza to, że możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Zajęcia odbywają się w przy wykorzystaniu technologii RealTime online w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykładowy

Wykłady i zajęcia projektowe odbywają się w siedzibie Uczelni, jednocześnie są także streamowane online w czasie rzeczywistym (RealTime Online), same wykłady są dodatkowo nagrywane z możliwością odtworzenia archiwalnej wersji nagrań.

RealTime Online
Ćwiczeniowy

100% online - uczestnictwo w nim jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.

RealTime Online
Zaliczeniowy

Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

RealTime Online

Jak długo trwają studia podyplomowe Uzależnienia behawioralne?

Interaktywne studia podyplomowe Uzależnienia behawioralne to studia podyplomowe niestacjonarne i interaktywne prowadzone w pełni przez internet. Czas trwania studiów wynosi:

  • 2 semestry

Koszt studiów podyplomowych Uzależnienia behawioralne

Czesne za cały tok studiów wynosi 3 650 zł.

Wariant ratalny -  rozłożenie kosztów na 10 wygodnych rat po 365 zł/m-c. Warto pamiętać również o tym, że istnieje możliwość dofinansowania studiów podyplomowych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jednorazowa opłata dodatkowa - opłata rekrutacyjna - wynosi 85 zł.

Jak wygląda świadectwo ukończenia studiów podyplomowych?

Opis wzoru świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz zasady jego wypełniania, ewidencjonowania i wydawania.

Projekt graficzny ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH wraz z opisem zabezpieczeń.

ISO 9001:2015

ISO 9001:2015
Posiadamy prestiżowy certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający wdrożenie i ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością.
Certyfikat gwarantuje najwyższy standard jakości usług zapewnianych przez profesjonalną kadrę dydaktyczną oraz konkurencyjne rozwiązania technologiczne stosowane w procesie kształcenia.

MSUES 2.0

MSUES 2.0
Znak jakości MSUES otrzymują instytucje szkoleniowe dbające o najwyższą jakość oferowanych przez siebie szkoleń zgodnych z Małopolskimi Standardami Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Wpis do rejestru szkoleniowego

Wpis do rejestru szkoleniowego
Otrzymaliśmy wpis do rejestru szkoleniowego o numerze: 2.12/00126/2022 upoważniającym do realizowania szkoleń dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy finansowanych za pomocą środków publicznych. W celu uzyskania informacji o możliwości dofinansowania edukacji skontaktuj się z Urzędem Pracy właściwym dla miejsca zamieszkania.

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda rejestracja internetowa na studia?
Jakie dokumenty muszę złożyć, by zostać studentem WSB-NLU?
Ile wynosi opłata rekrutacyjna w WSB-NLU?
W jaki sposób mogę uzyskać informację o przyjęciu na studia?
W jaki sposób mogę ubiegać się o przyjęcie do akademika?
W jaki sposób mogę się zapisać na studia?
W jakiej formie złożyć dokumenty czy muszę przesłać je pocztą?
Jak wygląda studiowanie online? Czy na część zjazdów należy zjawić się na uczelni?
Chcę studiować dwie specjalności jednocześnie, jak to zrobić?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Przejdź do FAQ
Studia podyplomowe Dołącz do nas

Jak wygląda rekrutacja na studia podyplomowe w WSB-NLU?

Aby ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w WSB-NLU, należy wziąć udział w rekrutacji elektronicznej. Przyjęcie na zajęcia odbywa się na podstawie kolejności złożenia podań. Kandydaci są przyjmowani na studia, o ile pozostały na nich wolne miejsca.

W chwili obecnej możliwość rekrutacji na poszczególne kierunki istnieje wyłącznie w ramach limitu wolnych miejsc. Prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji i Marketingu:

+48 18 44 99 190

Nie jesteś jeszcze zdecydowany?

Sprawdź naszą pozostałą ofertę i dodatkowe możliwości!

Wzbogać swoją wiedzę dodatkowymi kursami online z zakresu Psychologia.

Sprawdź naszą ofertę studiów magisterskich jednolitych z zakresu Psychologia.

Sprawdź wydarzenia oraz projekty społecznej naszej Uczelni. Poznaj władze i sylwetki absolwentów.

Poznaj lepiej nasz Campus i Studentów. Sprawdź formy studiowania i możliwe stypendia.