Samorząd 6.0. Rozwój społeczny – Usługi gospodarcze – Nowoczesne finanse

Międzynarodowa Konferencja „Samorząd 6.0. Rozwój społeczny – Usługi gospodarcze – Nowoczesne finanse” była drugim ważnym wydarzeniem o charakterze naukowym, które odbyło się w ostatnich miesiącach w Wieliczce. 🤝🏻

Konferencja kontynuowała 21. Międzynarodową Konferencję z cyklu EKONOMIA – FINANSE – ZARZĄDZANIE (ICEFM2022) pt. „Współczesne wyzwania w polityce gospodarczej, biznesie i zarządzaniu”, która została zorganizowana w Wieliczce w październiku 2022 r.

Na pierwszym dniu konferencji obecny był nasz Rektor — dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU.

• Tym razem, w Wielickiej Mediatece spotkali się liderzy i eksperci z wielu dziedzin nauki i praktyki samorządowej z całego świata (z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Rumunii, USA, Peru i Indii), aby dyskutować o rozwoju doskonalszego modelu samorządu przyszłości. W ciągu ostatnich kilku lat technologia i innowacje gwałtownie przyspieszyły, stając się coraz ważniejsze dla rozwoju społecznego i gospodarczego. Konferencja stanowiła platformę debaty na temat trendów, praktyk i wyzwań rozwojowych, przed którymi stoją samorządy.
  • Rozwój społeczny był kluczowym tematem konferencji, ponieważ samorządy odgrywają ważną rolę w poprawie jakości życia swoich mieszkańców. W tym celu, liderzy samorządów rozważali inwestowanie w projekty infrastrukturalne, programy edukacyjne i zdrowotne, które miałyby pomóc w harmonijnym podnoszeniu poziomu życia mieszkańców.
  • Usługi publiczne były kolejnym ważnym tematem konferencji. Samorządy rozważały wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak aplikacje mobilne i platformy internetowe, aby ułatwić dostępność usług publicznych dla mieszkańców. Dzięki temu, usługi publiczne miałyby stać się łatwiejsze i bardziej dostępne dla wszystkich.
  • Nowoczesne finanse były trzecim istotnym tematem konferencji. Samorządy rozważały różne sposoby celowego kształtowania swojej sytuacji finansowej, w tym alternatywne źródła finansowania. Ramy finansów publicznych miały tworzyć przestrzeń regulacyjną rozwoju uwzględniającą zróżnicowane źródła finansowania.
  • Konferencja została zorganizowana przy współpracy Miasta i Gminy Wieliczka, Europejskiego Instytutu Zrównoważonego Rozwoju, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Miast Polskich oraz Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski”.