PleNEAR czyli Młodzieżowy Wieczór Filmowy

8 września 2023 roku, w klimatycznym ogródku Restauracji 88, odbył się Młodzieżowy Wieczór Filmowy - PleNEAR. Jako WSB-NLU z dumą dołączyliśmy do grona partnerów tego niezwykłego wydarzenia.

Główną atrakcją wieczoru był film dokumentalny "MAIDEN" z 2018 roku, ukazujący historię pierwszej żeńskiej załogi w prestiżowym wyścigu żeglarskim Whitbread Round the World Race. Po seansie uczestnicy mieli okazję do dyskusji z Karolem Szafrańcem, znawcą filmowym, który od lat jest stałym bywalcem Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Jako WSB-NLU jesteśmy przekonani o sile edukacji i wartości, jaką niesie za sobą wspieranie młodzieżowych inicjatyw. Dlatego z radością wsparliśmy tę inicjatywę, obok takich instytucji jak: Evento, FAKRO, Fundacja Pomyśl o Przyszłości, Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ i wielu innych.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich partnerów, Młodzieżowy Wieczór Filmowy stał się wydarzeniem dostępnym dla każdego ucznia sądeckiej szkoły - bezpłatnie! Było to niezapomniane doświadczenie, które pozwoliło uczestnikom na chwilę zapomnienia o codziennych troskach i przeniesienie się w świat wielkiego ekranu.

Z dumą patrzymy na sukces tego wydarzenia i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za niesamowitą atmosferę i możliwość bycia częścią tej magicznej nocy filmowej. 🎬🌟🍿.