Podsumowanie X edycji "Run4aSmile" - bieg po uśmiech

Dochód ze zbiórki przekazany zostanie na trójkę podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda:

• Piotrka Bajdela zmagającego się z przepukliną oponowo- rdzeniową,
  • Blankę Dadaś 4-latkę z Paszyna, która dotknięta jest głuchotą obustronną,
  • Oliwkę Gajdę 5–latkę z Trzetrzewiny, cierpiącą na rzadką chorobę Neuronalną ceroidolipofuscynozę CLN2.

Warto podkreślić, że podczas pierwszej edycji w 2014 roku udało się zebrać 3000 złotych, cztery lata później ponad 16 000 złotych, a w poprzednim roku, podczas dziewiątej edycji, udało się zebrać 66 000 złotych dla Julki Bodziony.
Suma zebranych środków składa się z wpłat indywidualnych uczestników rywalizacji sportowej, darowizn i sponsorów, a także z dochodu z licytacji przeprowadzanych na portalu Facebook, a także bezpośrednio po biegu na Miasteczku Galicyjskim.

Koszty organizacji tego wydarzenia zostały pokryte przez organizatora głównego - Wyższą Szkołę Biznesu — National Louis University. Wszelkie wpłaty od sponsorów i darczyńców zostały przekazane podzielone i przekazane bezpośrednio na konta podopiecznych Stowarzyszenia. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego sukcesu i wsparli całą akcję.

Trzonem całego wydarzenia był, jak zawsze, Międzynarodowy Bieg Charytatywny, który odbył się tradycyjnie w Miasteczku Galicyjskim, a także w formie rywalizacji online w dowolnym miejscu na świecie.
3 czerwca Miasteczko Galicyjskie przepełnione było ludźmi wielkiego serca. Setki biegaczy stanęły na starcie, by pobiec po uśmiech Piotrka, Blanki i Oliwki. Tu należy wspomnieć, że w  kategorii biegowej Open wygrał Wojciech Tarasek, a pierwszą  z kobiet, która pojawiła się na mecie,  była Monika Ogórek.

Podnosząca morale była również liczba wolontariuszy i osób pomagających w organizacji wydarzenia od samego rana. Impreza miała charakter rodzinny, wzięły w niej udział dzieci, rodzice, liczni reprezentanci firm i organizacji, studenci itp.

Oprócz biegu w czterech kategoriach, podczas Run4aSmile miało miejsce wiele różnych atrakcji. Na scenie mogliśmy zobaczyć, chociażby taniec nowoczesny dzieci z Grupy Viking Team, występ cheerleaderek z zespołu Cheer – NS, występ wokalny Dagmary Pyzik. Dodatkowo, odbył się turniej Darta zorganizowany przez Centrum Badań i Programowania WSB-NLU. Dla dzieci były przygotowane animacje oraz malowanie twarzy, prowadzone przez wolontariuszy z Sursum Corda. Miłośnicy grillowania mogli cieszyć się tym smakiem, dzięki Szubrytowi, Stowarzyszeniu Nowosądeckie Serducho i Związkowi Podhalan, którzy urozmaicili smaki grilla o tradycyjne oscypki. Dodatkową atrakcją było możliwość spacerowania z alpakami z hodowli El Salvador, warsztaty samoobrony prowadzone przez Wing Tsun Kung Fu, strzelanie do tarcz z replik broni pod okiem doświadczonej grupy Airsoftowej.  Całe wydarzenie tradycyjnie prowadził Krzysztof Witowski.

Dla tych, którzy preferowali ćwiczenia umysłowe, w niedzielę odbył się turniej szachowy. Turniej był podzielony na dwie grupy. W klasyfikacji seniorów zwycięzcą został Piotr Widła, natomiast w klasyfikacji juniorów zwyciężył Karol Antkiewicz UKS „Lisek” Lisia Góra.
Całe wydarzenie nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie ogromna determinacja i zaangażowanie organizatorów, partnerów i sponsorów wydarzenia. Szczególne podziękowania kierowane są do Patronów Honorowych, Patronów Generalnych, Sponsorów i Darczyńców:
Patronat Generalny:

• TUKANO SOFTWARE HOUSE SPÓŁKA Z O.O: Firma zajmuje się projektowaniem, rozwijaniem i utrzymaniem systemów informatycznych. Posiada bogate doświadczenie w obszarach takich jak telemedycyna, administracja publiczna, budownictwo oraz e-commerce. Główna siedziba Tukano Software House mieści się w Nowym Sączu. Dodatkowo firma posiada oddział w Warszawie.
  • SOBIESŁAW ZASADA AUTOMOTIVE ODDZIAŁ W NOWYM SACZU - Autoryzowany dealer Mercedes-Benz w Nowym Sączu przy ul. Tarnowskiej 159A zajmujący się sprzedażą oraz serwisem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych marki Mercedes-Benz.
  • GAMA PLUS SP. Z O.O. Firma działa na rynku od ponad 6 lat. Zajmuje się produkcją filtrów i gilz do wyrobów tytoniowych. Do produkcji wykorzystuje sprawdzone i bezpieczne materiały, które spełniają wysokie kryteria i są optymalnie dostosowane do różnych rodzajów tytoniu: http://gilzygama.pl/
  • FIRMA BUDOWLANO-REMONTOWA TADEUSZ PIÓRO: Firma ta zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji i tym samym jest generalnym wykonawcą najnowszej inwestycji Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, jaką jest budowa nowoczesnego akademika.

Patronat Honorowy:

• Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki
  • Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza
  • Bernard Stawiarski – Wójt Gminy Chełmiec
  • Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa

Patronat Medialny:

• Radio Eska
  • Dobry Tygodnik Sądecki
  • sadeczanin.info
  • Gazeta Krakowska
  • Starosądeckie.info
  • miastoNS.pl
  • twojsacz.pl
  • ntvsadecka.pl
  • HaloGorlice
  • Krynica TV

Dodatkowe wsparcie medialne:

• RMF Maxx
  • Radio Kraków

Sponsorzy i Darczyńcy Strategiczni:

• TRADYCJA Fabryka Okien sp. z o.o. sp.k.
  • PPL KORAL
  • FAKRO SP Z. O. O
  • Bank Spółdzielczy w Podegrodziu
  • Serwis Aut Marki BMW Szczepaniak