O specjalności

Logistyka to jedna z istotnych dziedzin gospodarki, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stale powstające centra logistyczne są powiązane dziś z większością rynku. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów ds. logistyki sprawiło, że WSB-NLU przygotowało ofertę studiów I stopnia, która powinna zainteresować wszystkich wiążących swoją przyszłość m.in. z gospodarką i przemysłem. Sprawdź, co oferują Ci studia na kierunku Zarządzanie i specjalności: Specjalista ds. logistyki.

Dla kogo skierowane są studia I stopnia o specjalności Specjalista ds. logistyki?

Nie wiesz, na jaki kierunek zdecydować się po maturze? Jeśli liczysz w przyszłości na pracę, która zapewni Ci stały dochód i satysfakcję – postaw na tę skorelowaną z logistykę. W ofercie WSB-NLU znajdziesz specjalizację: Specjalista ds. logistyki.

Omawiany kierunek studiów I stopnia dedykowany jest osobom, które chcą zyskać kompetencje w zakresie logistyki. To właśnie odpowiedniej wiedzy i praktycznych umiejętności wymagają dziś pracodawcy. Dlatego też rośni zapotrzebowanie na specjalistów ds. logistyki. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w przedsiębiorstwie związanym z handlem lub spedycją – to kierunek, na który bez wątpienia powinieneś się zdecydować.

Program studiów I stopnia o specjalności: Specjalista ds logistyki

Specjalista ds. Logistyki to specjalność, którą studenci WSB-NLU mogą wybrać w ramach kierunku Zarządzanie. Studia przygotowują zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym do dalszego rozwoju zawodowego. Właśnie podejście praktyczne jest główną zaletą WSB-NLU – jako uczelnia stawiamy przede wszystkim na „uzbrojenie” studentów w kompetencje, które pomogą im w pracy i będą doceniane przez przyszłe szefostwo.

W ramach specjalności Specjalista ds. Logistyki, jako student WSB-NLU będziesz uczestniczyć w takich zajęciach jak:

• Podstawy zarządzania,
  • Podstawy finansów,
  • Ekonomia menedżerska,
  • Podstawy organizacji,
  • Statystyka,
  • Komunikacja interpersonalna,
  • Podstawy marketingu,
  • Zarządzanie jakością,
  • Zarządzanie projektami,
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • Podstawy logistyki,
  • Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym,
  • Systemy informatyczne,
  • Badania marketingowe,
  • Pozyskiwanie informacji i ochrona własności intelektualnej,
  • Systemy teleinformatyczne w transporcie.

Niewątpliwą zaletą studiów na specjalności Specjalista ds. Logistyki na WSB-NLU jest fakt, że większość zajęć prowadzonych jest przez praktyków. Studenci uzyskują rzetelną wiedzę, potwierdzoną studium przypadków. Oprócz tego, w ramach kierunku Zarządzanie, studenci będą uczestniczyć w zajęciach z języka obcego. Zdobycie umiejętności w tym zakresie pozwoli im, m.in. na podjęcie zatrudnienia w firmach o charakterze międzynarodowym.

Jakie kompetencje zyskuje absolwent studiów I stopnia o specjalności Specjalista ds. logistyki?

Oferowana przez WSB-NLU specjalność jest odpowiedzią na rosnący popyt ze strony rynku pracy na specjalistów ds. logistyki oraz kluczowych klientów dystrybucji i sprzedaży. Osoba zatrudniona w tym zawodzie pozyskuje gruntowną wiedzę o rynku, na którym działa przedsiębiorstwo i konkurencji.

Studenci specjalności Specjalista ds. logistyki opanowują wiedzę z zakresu transportu, spedycji oraz procesu dostaw. Świetnie znają się na zasadach funkcjonowania przedsiębiorstw oraz łańcuchach dostaw. Studia na WSB-NLU otwierają drogę do kariery u największych przewoźników czy spedytorów, a także poszerzają wiedzę z zakresu zarządzania biznesem.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu specjalności Specjalista ds. logistyki

Studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. logistyki to ogromna szansa na znalezienie dobrze płatnej, perspektywicznej pracy. Oferowane przez WSB-NLU studia przygotowują do pracy w firmach związanych z biznesem, handlem, spedycją czy magazynowaniem. Po ukończeniu specjalności Specjalista ds. logistyki, nasi absolwenci mogą ubiegać się o stanowiska takie jak:

• Menadżer logistyki,
  • Specjalista ds. logistyki,
  • Specjalista ds. dystrybucji,
  • Analityk łańcucha dostaw,
  • Analityk społeczno-ekonomiczny,
  • Doradca ds. zaopatrzenia i logistyki
  • Kierownik logistyki,
  • Kierownik spedycyjny,
  • Specjalista ds. zarządzania procesami logistycznymi,

Forma studiów I stopnia na WSB-NLU

Studenci, którzy zdecydują się na aplikację na WSB-NLU, mogą wybierać pomiędzy takimi formami studiów na kierunku Zarządzanie i specjalności Specjalista ds. logistyki jak:

• studia stacjonarne (prowadzone na terenie kampusu w Nowym Sączu),
  • studia niestacjonarne (odbywające się w formie fizycznej w Nowym Sączu lub w filii zamiejscowej),
  • studia interaktywne – RealTime Online (transmitowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy CloudA).

Jak długo trwają studia I stopnia?

Studia I stopnia na kierunku Specjalista ds. logistyki trwają 6 semestrów. H3: Koszt studiów Specjalista ds. logistyki Czesne za studia I stopnia na specjalności Specjalista ds. logistyki płatne są w jednej, dwóch lub dziesięciu ratach. Opłaty za języki obce są wliczone w koszty czesnego. Pełen cennik można znaleźć tutaj: https://itcloud.wsb-nlu.edu.pl/s/6LaC8tKFLxHZ6yM/download