Prawo w biznesie - studia nie tylko dla przyszłych prawników?

Studia poświęcone takiej dziedzinie jak prawo w biznesie, będą doskonałym wyborem dla młodych ludzi chcących rozwinąć kompetencje potrzebne w organizacjach i przedsiębiorstwach. Jest to także dobry wybór, jeśli chciałbyś rozwijać swoją karierę poza branżą prawną - mimo ukończenia takowych studiów. Albo właśnie… dzięki nim!

Dzięki temu, że będziesz mógł zdobyć wiedzę wprost od praktyków, będziesz przygotowany do podjęcia kariery biznesowej, nabędziesz także cenne umiejętności, które będą cię wyróżniać na rynku pracy. Co ważne będziesz mógł także kontynuować karierę w branży prawnej, dzięki zdobytej podczas studiów wiedzy biznesowej. To, co? Warto poznać bliżej ścieżkę tej kariery, prawda?

O czym są studia na kierunku prawo w biznesie?

Studia dotyczące prawa w biznesie dają dużą szansę zagłębienia się w kilku mocno nowoczesnych i niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy dziedzinach wiedzy. Na studiach odnajdą się nie tylko osoby zainteresowane tematyką prawną, ale także branżą biznesową czy finansową. Specjalizacja może nastąpić w ramach niezliczonej ilości branż i sektorów, co daje także ogromne możliwości zatrudnienia.

Studia w zakresie prawa biznesowego pozwalają na uzyskanie orientacji w prawnych uwarunkowaniach prowadzenia różnych form działalności gospodarczej, prawa podatkowego, celnego, finansowego i wielu innych dziedzin prawa oraz administracji.

Przepisy prawne mają ogromny wpływ na wiele aspektów biznesu. Przepisy regulują:

Rosnące znaczenie prawa stworzyło nowe możliwości pracy w takich zawodach, jak zarządzanie, bankowość i finanse, dziennikarstwo i nauczanie, a także zwiększyło zapotrzebowanie na istniejące stanowiska prawnicze.

Prawo w biznesie - co zyskasz studiując ten kierunek?

Studiując kierunek prawo w biznesie, nabędziesz wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie wiedzy prawnej, finansowej, czy zarządzania. Dużą zaletą naszych studiów jest wysoki poziom kształcenia, wiedza przekazywana jest wprost od doświadczonych praktyków biznesu, prawa i innych. Jest to ważne w dzisiejszych czasach, przy tak konkurencyjnym rynku pracy, Duży udział w procesie kształcenia studentów odgrywa kwestia przygotowania pod wymogi, które zgłaszają pracodawcy.

Studia te dają dobre perspektywy zatrudnienia w dużych przedsiębiorstwach, firmach z branży prawnej, oddziałach finansowych i prawnych przedsiębiorstw, a także w firmach specjalizujących się w doradztwie i konsultingu oraz banków i w ramach samorządu terytorialnego administracji publicznej. Nieodzowna jest także praktyka, która nabędziesz w trakcie studiów, ważny będzie udział w stażach, szkoleniach i wolontariacie, oraz zapewnimy wszelką niezbędną pomoc przy organizacji praktyk. Studia prawo w biznesie gwarantują możliwość poznania wielu ciekawych ludzi pracujących na co dzień w różnych branżach których łączy chęć do rozwoju. W czasie studiów będziesz mógł także zdobyć nowe kontakty i nawiązać wartościowe relacje z podobnie myślącymi ludźmi.

Dla kogo są przygotowane studia prawo w biznesie?

Kierunek prawo w biznesie jest stworzony przede wszystkim z myślą o uczniach kończących szkołę średnią, którzy pragną, aby w przyszłości pracować w sferze biznesowej, która jest obecnie silnie powiązana z wymogami i przepisami prawnymi, oraz przygotowują studentów do rozwijania i zarządzania własną działalnością gospodarczą. Będzie to także świetny wybór dla:

• przedsiębiorców, którzy na co dzień prowadzą własne biznesy, ale chcą kształcić się w zakresie znajomości prawa (szczególnie gospodarczego), jednocześnie chcących poszerzyć wiedzę z zakresu prawa,
  • pracowników firm zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji w zakresie obsługi prawnej,
  • pracowników jednostek administracji publicznej związanych z obsługą przedsiębiorstw.

Co można robić po studiach prawo w biznesie?

Absolwenci prawa w biznesie nabędą w trakcie studiów niezbędne kompetencje, dzięki którym mogą podjąć pracę w oddziałach finansowych dużych przedsiębiorstw. Innym często wybieranym kierunkiem zawodowym jest praca w mediach np. jako redaktor, specjalista ds. prawnych czy konsultant.

Jeszcze innym popularnym wyborem absolwentów prawa w biznesie jest funkcja doradcza w organizacjach zarówno non profit, jak i prywatnych, czy też realizacji zadań na stanowiskach w administracji publicznej.

Podsumowując, dzięki naszym studiom Prawo w biznesie, będziesz mógł zdobyć cenne umiejętności i doświadczenie w zakresie prawa oraz poprzez zajęcia, ćwiczenia i praktyki związane z biznesem. Różnego rodzaju próbne rozprawy, symulacje prawne i podjęcie pierwszej pracy jeszcze w trakcie edukacji zapewnią Ci nie tylko dyplom ukończenia studiów, ale także praktyczne zrozumienie tematyki prawa i biznesu. Nauczysz się cennych, unikalnych na rynku pracy umiejętności, które mogą pomóc w podjęciu różnych karier zawodowych, Szczególnie warto zwrócić uwagę na branże takie jak: finanse, bankowość, prawo czy biznes.

Pamiętaj, że zawsze też możesz kształcić się na dowolnie wybranej aplikacji tj.: sędziowska, adwokacka, prokuratorska, radcowska, komornicza.