Studia podyplomowe - czy warto się na nie wybrać? Poradnik

Studia podyplomowe to wspaniała inwestycja w przyszłość. Często pracodawcy decydują się na wysłanie swoich pracowników na studia podyplomowe w celu uzupełnienia lub podwyższenia kwalifikacji. Jednak warto również skorzystać z nich z własnej inicjatywy. Formy studiowania są niezwykle różnorodne, jednak najwygodniejszą opcją dla osób pracujących jest studiowanie online w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Studia podyplomowe to forma, która wymaga dość sporych nakładów finansowych. Pracodawcy najczęściej pokrywają ich koszty. Samodzielnie opłacone studia podyplomowe równie szybko się nam zwrócą.

Czy warto iść na studia podyplomowe?    

Wybór studiów podyplomowych wpływa niezwykle korzystnie na sytuację pracownika na rynku pracy – potwierdzają to liczni specjaliści w dziedzinie HR. Studia podyplomowe to przede wszystkim najlepsza inwestycja w swoją przyszłość. Badania przeprowadzone w 2012 roku podczas X Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń pokazują, że absolwenci tej formy studiów zarabiają średnio o 500 zł więcej, niż ich koledzy ze studiów magisterskich. Jednak nie to jest najważniejsze.

Dzięki ukończonym studiom podyplomowym absolwenci zyskują większe szanse na rynku pracy. Zdecydowanie szybciej udaje im się odnaleźć pracę w zawodzie. Największe znaczenie ma to w przypadku kierunków, w których trudno jest znaleźć miejsce pracy.

Czy studia podyplomowe są tylko dla absolwentów „magisterki”?

Na studia podyplomowe najwięcej chętnych jest wśród absolwentów studiów magisterskich. Bardzo rzadko zdarza się, żeby student studiów licencjackich podjął się podyplomówki. Jednak jest to znaczący błąd. Studia podyplomowe mogą być świetną alternatywą dla magisterki. Nierzadko trwają dokładnie tyle samo, co uzupełniające studia magisterskie.

Studia podyplomowe najbardziej popularne są wśród studentów studiów niestacjonarnych. Inni chętniej kontynuują naukę na studiach magisterskich. Pierwsza grupa wcześniej staje przed wyzwaniami rynku pracy i przekonuje się o konieczności pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Podczas studiów podyplomowych od razu można wdrażać w życie zdobytą wiedzę i umiejętności, dodatkowo poświęcając na to mniej czasu niż na studia magisterskie. Studia podyplomowe najczęściej prowadzone są przez praktyków i ekspertów w swojej dziedzinie wiedzy, dlatego też pracodawcy niezwykle cenią kandydatów, którzy ukończyli tę formę studiów. Posiadają oni najczęściej dobrze ugruntowaną wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce.

Co zyskasz, kończąc studia podyplomowe?

Studia podyplomowe są przede wszystkim najlepszą inwestycją w siebie i swoją przyszłość na rynku pracy. Co więc można zyskać, decydując się na studia podyplomowe?

  • Rozwój swojej kariery,
  • Dobrą pozycję na rynku pracy,
  • Szybsze szanse na znalezienie miejsca pracy,
  • Ugruntowaną i praktyczną wiedzę, którą od razu można wdrożyć w działanie,
  • Poszerzone horyzonty,
  • Specjalizację w konkretnej dziedzinie wiedzy,
  • Podążanie za nowościami w swojej dziedzinie wiedzy, która wymaga ciągłego dokształcania.

Kto może się zdecydować na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to opcja dla absolutnie każdego, kto posiada przynajmniej tytuł licencjata. Nie ma tutaj granicy wieku - wystarczą chęci. Nie istnieje też ktoś taki, jak “typowy student podyplomówki”. Z oferty m.in. WSB-NLU korzystają zarówno osoby, które dopiero ukończyły studia, jak i czterdziestolatkowie z ogromnym doświadczeniem na rynku pracy.

Tak naprawdę, studia podyplomowe to szansa dla absolutnie każdego. To świetna okazja, aby zdobyć nową wiedzę, usystematyzować tę, którą już posiadamy, a także by dokształcić się, aby zyskać nowe doświadczenie i pracę. To szansa, by być atrakcyjnym na rynku pracy.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem studiów podyplomowych?

Samo pójście na studia podyplomowe to dopiero połowa sukcesu! Trzeba przede wszystkim wybrać odpowiednią szkołę, która zapewni Ci przygotowanie do zawodu. Są na szczęście kwestie, na które można zwrócić uwagę, decydując się na odpowiednią uczelnię. O czym trzeba pamiętać?

Postaw na uczelnię, gdzie pracują praktycy

Chcesz wybrać się na najlepsze studia podyplomowe? W takim razie wybierz taką uczelnię jak Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. To miejsce, gdzie spotkasz praktyków - zarówno wśród studentów, jak i wykładowców.

Na studia podyplomowe z reguły wybierają się osoby, które chcą pogłębić lub zaktualizować swoją wiedzę. Dlatego też możesz swobodnie wymieniać się doświadczeniem, metodą pracy nad projektami, czy dowiedzieć więcej o sposobie pracy w innych firmach lub branżach. Dodatkowo też WSB-NLU stawia wielki nacisk na współpracę z wykładowcami, którzy na co dzień są specjalistami w danej dziedzinie. Nie są to wyłącznie naukowcy i osoby pracujące na uczelni - ale przede wszystkim praktycy, którzy skutecznie dzielą się ze studentami swoim know-how zawodu.

Wybierz miejsce, które pomoże Ci pogłębić wiedzę

Studia podyplomowe to doskonała okazja, by wziąć udział w zajęciach, dzięki którym zdobędziesz zupełnie nowe umiejętności. Wymiana wiedzy zawsze prowadzi do jednego - zdobycia właśnie doświadczenia! Większość zajęć prowadzonych w ramach studiów podyplomowych na WSB-NLU to warsztaty, lektoraty, zajęcia praktyczne, które pozwalają na twój rozwój. Możesz poznane techniki pracy lub wiedzę od innych studentów wykorzystać potem w swojej pracy zawodowej!

Uczelnia jest dla Ciebie - studiuj online

Osoby, które decydują się na studia podyplomowe, często martwią się, czy zdołają pogodzić pracę zawodową z nauką. Dlatego właśnie alternatywą jest możliwość zdobycia dyplomu przez internet. Dla wielu osób to wciąż wielka nowość, jednak studia podyplomowe na WSB-NLU od dawna prowadzone są w wygodnej formule RealTime Online, która pozwala na uczestnictwo w zajęciach z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Studia podyplomowe online – alternatywa dla innych sposobów studiowania

Studia podyplomowe to nie tylko studia w formie zjazdów. Zwykle odbywają się one co tydzień lub dwa tygodnie, w weekendy. Jednak często nie jest to najlepsze rozwiązanie do osób intensywnie  pracujących i posiadających rodzinę. Najlepszym wyborem w tym wypadku są studia podyplomowe w formie online. Pozwolą one przede wszystkim na zaoszczędzenie mnóstwa czasu, ale też pieniędzy na dojazdy. Zjazdy podczas studiów online odbywają się zdecydowanie rzadziej, a czasem redukowane są jedynie do pojawienia się na kolokwiach i egzaminach.

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu realizuje studia podyplomowe na platformie CloudA™. Podczas studiów realizowane są trzy formy zjazdów. Co jest największym plusem oferty? Na zajęciach można uczestniczyć z każdego miejsca na świecie! Daje to maksymalną swobodę każdemu studentowi, niezależnie od tego, czy pracuje, podróżuje czy po prostu woli lub musi przebywać we własnym domu.

Jakie formy zjazdów na studiach podyplomowych proponuje WSB-NLU?

  • Zjazd wykładowy (zawsze transmitowany na CloudA™ w czasie rzeczywistym). Każdy wykład można odtworzyć jako nagranie archiwalne.
  • Zjazd ćwiczeniowy – tutaj konieczna jest fizyczna obecność studenta na wydziale bądź w filii. Takie zjazdy odbywają się ok. 4 razy w jednym semestrze – podobnie jak wykłady.
  • Zjazd zaliczeniowy – w formie fizycznej obecności na uczelni lub na platformie CloudA™.

Oferta studiów podyplomowych na WSB-NLU. Z czego warto skorzystać?

Oferta studiów na WSB-NLU jest bardzo bogata. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie, co pomoże mu rozwinąć kompetencje. Z jakich dziedzin można się rozwijać?

Studia podyplomowe na WSB-NLU na kierunku Psychologia oferują takie specjalności, jak:

 Studia podyplomowe z Zarządzania na WSB-NLU oferują specjalności:

 W ofercie studiów podyplomowych z Informatyki znajduje się:

Dołącz do nas!
Dołącz do nas! Zapisz się online.

Nie zwlekaj! Zapisz się na studia online tylko w 3 minuty!